Akademia Aquafresh

pasta4

 

„Akademia Aquafresh”

 VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI ZDROWOTNEJ
DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy do VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci
w wieku przedszkolnym. Program realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych
w przedszkolach w całej Polsce w roku szkolnym 2016/2017. W Polsce problem próchnicy jest nadal znaczący, badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów  z największym procentem dzieci chorujących na tę chorobę!

„Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę, ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci
z próchnicą w Polsce.

Tegoroczną edycję programu wspierają Patroni Honorowi, a wśród nich: Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Patroni medialni tegorocznej edycji to w dalszym ciągu Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska - serwis dzieci.pl, Parenting.pl oraz pismo Bliżej Przedszkola.

Dla przedszkoli uczestniczących w akcji oraz dla rodziców dzieci z tych placówek przygotowaliśmy konkurs "Uśmiech Dziecka", w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości prawie 40 000 zł! Szczegóły w zakładce Konkurs.

 

 pasta1pasta2pasta3

 

Więcej informacji na: http://www.akademia-aquafresh.pl/o-programie.html