"Optymistyczne Przedszkole"

 

      Przygoda z programem „Optymistyczne Przedszkole” rozpoczęła się w naszej palcówce 13.10.2010r.  kiedy do naszego Przedszkola przyjechała współautorka programu: pani M. Nawrot, która przybliżyła ideę programu, cele i zasady. Przekazała pakiet materiałów oraz tabliczkę „Optymistyczne Przedszkole”, życząc wielu sukcesów i wychowania optymistycznych przedszkolaków. Realizację programu zawartą w siedmiu kolorach tęczy rozpoczęliśmy  od listopada 2010 roku.

 

            W dniach 8-10.03.2012 r. w Krakowie odbyła się konferencja metodyczno - naukowa na temat: "Poszukiwanie zmian w Optymistycznym Przedszkolu” w ramach XI Zjazdu Optymistycznych Przedszkoli. Podczas uroczystej gali Pani Dyrektor Beata Gela odebrała z rąk autorki programu, Pani Mireli Nawrot certyfikat ,,Optymistyczne Przedszkole”. Jest to efekt pracy całej społeczności przedszkolnej: pracowników, rodziców oraz dzieci. Certyfikat jest potwierdzeniem dokonania i wdrożenia zmian

w sposobie pracy z dziećmi oraz współdziałania z rodzicami. Podejmowane działania zapisały się w codzienną praktykę naszego przedszkola i towarzyszyć nam będą

w dalszym rozwijaniu wśród wychowanków optymistycznych cech charakteru, takie jak: dobroć, życzliwość, kreatywność, szczerość i wiele innych kształtujących postawę szlachetnego człowieka.

 

            Podczas każdego zjazdu wręczane są kolejne certyfikaty, nagrody - Perła Optymizmu oraz rozstrzygnięcia ogólnopolskich konkursów ogłaszanych przez optymistyczne przedszkola. Nasze przedszkole uczestniczyło w "Ekologicznym Konkursie Optymistycznym 2012", za co otrzymaliśmy II miejsce. Jest to wyróżnienie dla naszych dzieci, a szczególnie dla wszystkich nauczycielek za tysiące pomysłów, ciekawe propozycje i wspaniałą współpracę na każdym szczeblu. Nasze przedszkole uczestniczyło również w konkursie na najlepszy "Biuletyn 2012", za co otrzymaliśmy wyróżnienie.

 

Hymn Optymistyczny Przedszkola Nr 94

na melodię „Kolorowe kredki "

 

 

Tęcza optymizmu dzisiaj mnie otacza,
 i z radością witam każdy nowy dzień.
 Tęcza optymizmu kiedy ją poproszę,
  namaluje wszystko, wszystko to co chcę.
 
Czerwonym jabłuszkiem pomaluję kwiaty,
A z żółtym promykiem powędruję w świat.
Pomarańczy smak w ustach ciągle mam,
Po zielonej trawce powędruję w dal.
 
Tęcza optymizmu dzisiaj mnie otacza,
 i z radością witam każdy nowy dzień.
 Tęcza optymizmu kiedy ją poproszę,
  namaluje wszystko, wszystko to co chcę.
 
Niebieściutkie niebo zrobi dla mnie dach,
Jagodowy lasek podwieczorek da.
A zapach fiołeczków będzie blisko mnie,
Kiedy tęcza zniknie, a optymizm nie.

 

Słowa: Wioletta Czerwonka