Zajęcia Dodatkowe

W naszym Przedszkolu w roku 2018/2019 odbywać się będą bezpłatne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, rytmiki i gimnastyki korekcyjnej

 

 

Język angielski – Barbara Kasprzak
 

Poniedziałek     Gr. V, VI, VII, VIII
Środa                Gr. I, II, III, IV, V, VI
Piątek                Gr. I, II, III, IV, VII. VIII

Na zajęciach z języka angielskiego dzieci poznają język wszystkimi zmysłami, uczą się poprzez działanie, zabawę, a także doświadczanie. Przedszkolaki poznają piosenki, wiersze, rymowanki, odgrywają scenki teatralne- są stymulowane do komunikowania się w języku angielskim.

learnplayfun

 

 

Rytmika  - Adrianna Dardzińska
 

Wtorek                 Gr. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII
Piątek                  Gr. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII

Na zajęciach przedszkolaki śpiewają piosenki, grają na instrumentach, słuchają i tworzą muzykę. Podczas muzykowania na instrumentach dzieci uczą się świadomie operować takimi cechami dźwięku, jak: tempo, dynamika, rytm oraz wysokość. Celem zajęć umuzykalniających jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki, rozwijanie wrażliwości słuchowej, wyrażanie muzyki ruchem oraz rozwijanie różnych form ekspresji.

rytmika

 

 

 

Gimnastyka ogólnorozwojowa  - Paulina Świerczewska
  
Wtorek           Gr. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII
Czwartek        Gr. I, II, III, IV, V, VI

Aktywność fizyczna rozwija cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość, oraz koordynacja ruchowa, które nie tylko poprawiają kondycję fizyczną dziecka, ale są także warunkiem osiągnięcia tzw. gotowości szkolnej.

gimnastyka

 

Religia – Regina Bodomier

poniedziałek - grupy VII i VIII

Pani Katechetka zaprasza dzieci do wspólnej nauki (połączonej z zabawą, piosenką, słuchaniem opowiadań) dostosowanej do możliwości małych odkrywców i poszukiwaczy skarbów ukrytych w  dobrych serduszkach przepełnionych miłością do Boga i ludzi.

katecheza