Mamo, Tato, wolę wodę!

mamotato

Ogólnopolska kampania "Mamo, Tato, wolę wodę!" V edycja.

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Założeniem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 3 – 6 lat i ich rodziców na temat konieczności regularnego picia wody i jej znaczenia dla organizmu. Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W tym roku kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach programu "Mamo, Tato wolę wodę" w naszym przedszkolu odbywa się cykl zajęć, który został opracowany przez specjalistów, m.in. z zakresu żywienia, psychologów, a także fizyka i ekologa. Dzieci mają okazję podczas tych zajęć poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu.

wodek

zywieczdrojimidizz